آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

ساراواک مالزی


ساراواک مالزی

ساراواک مالزی نگینی سبز بر انگشتان مالزی

اگر به مالزی سفر کردید فرصت دیدن سرزمین هرنبیل ها را در سومین جزیره بزرگ دنیا از دست ندهید.جزیره برنئو درناحیه شرقی مالزی؛ سومین جزیره بزرگ دنیا و بزرگترین جزیره قاره کهن است. ساراواک مالزی بزرگ ترین ایالت مالزی دراین جزیره افسانه ای است.امتداد جنگل های استوایی در نوار سواحل بلورین دریای چین جنوبی آمیزه ای از حیات وحش فوق العاده دریایی و زمینی را به سرزمین هدیه کرده است و نظیر آن در کمتر جایی قابل مشاهده است.وجود نژادها و متعاقبا ادیان مختلف،رنگ بوی خاصی به فرهنگ و هنر ساراواک مالزی داده است که می تواند جاذبه های گردشگری ساراواک راچند برابر کند.این آمیزش فزهنگ و هنر شهرهای ساراواک را مانند طبیعت این سرزمین دیدنی وبه یاد ماندنی می کند.

چرا باید برویم

تنها دلیلی که ممکن است شما را از رفتن به ساراواک منع کند می تواند نبود ابر سازه های که در قطب های صنعتی دنیا وجود دارد باشد.در این منطقه وجود جنگل های استوایی،بزرگ ترین گل جهان را فلسیا،سواحل بلورین،غارهای طبیعی،سرگرمی و فستیوال متعدد؛همه و همه بهانه ای برای صرف نظر از ایالات باشکوه ساراواک باقی نمی گذارد.ساراواک از سیستم بهداشتی و امنیتی مناسبی نیز برخوردار است.یکی دیگر از دلایلی که می تواند گردش دوستان را به دیدار ساراواک جذب کند قیمت مناسب امکانات اقامتی و تفریحی نسبت به دیگر شهرهای مشابه است .تصور کنید درحالی که بر روی قایقی نشسته اید و تصویر جنگل های استوایی بر روی صخره های سرسبز را تماشا می کنید ودر پشت سرتان منظره دریای بیکران با جزایره زیبا خود نمایی می کند؛این تصویر رویایی ساراواک است،ساراواک مالزی سرزمین رویایی شماست.

چرا باید برویم

درچه فصلی؟

ساراواک دارای دو فصل خشک و مرطوب است. بهترین زمان برای دیدار از این منطقه فصل خشک آن است که از مارس تا اکتبر به طول می انجامد. هر چند هرگز گول هوای مناطق استوایی را نخورید چرا که فاصله تغییر هوا از یک روز آفتابی به یک روز بارانی می تواند فقط چند دقیقه باشد؛پس چتر یک روز آفتابی به یک روز بارانی می تواند فقط چند دقیقه باشد؛ پس چتررا همیشه به همراه داشته باشید فصل مر طوب ساراواک از نوامبر تا فوریه است که درآ ن باران های سنگینی دراین ناحیه می بارد.هر چند باران و آفتاب هر دو رنگ و بوی خاص خود را به طبیعت سبزگون ساراواک هدیه کرده است.

جشنواره ها ورویدادها

فستیوال موسیقی جهانی رین فرست که تلفیقی از موسیقی جهان با موسیقی بومی مالزی است و هنرمندان موسیقی از سراسر جهان را به این منطقه می کشاند تایکی از معروفترین فستیوال مالزی را در دل طبیعت شگفت انگیز ساراواک برپاه کنند،این فستیوال در نیمه اول آگوست برگزار می شود.فستیوال جاز برئنو که درشهر میری برگزار می شود میزبان هنرمندان موسیقی داخلی و خارجی حتی از قاره اروپا است .این فستیوال هر ساله در ماه های می یا ژوئن برگزار می شود.

شهرهای برتر

کوچینگ:این شهر پایتخت ساراواک است .کوچینگ دارای مناطق طبیعی زیبا مانند رودخانه و پارک های طبیعی است.این شهر همچنین بیشترین مراکز تفریحی مانند سینما و موزه ها را دارد. سیبو:این شهراز شهرهای آرام ساراواک است .سیبو دارای مردمی خون گرم و نسبتا ثروتمند است.سرگرمی مردم این شهر معمولا غذا خوردن است؛پس مطمئن باشید که دراین شهر به شکم شما خوش می گذرد! میری:این شهر محل بزرگترین پارک ملی ساراواک یعنی پارک ملی گونونگ مولو است. این شهر نیز در لیست مناطق دیدنی ساراواک قرار دارد.بینتولو:این شهریکی از قطبهای اقتصادی ساراواک است که پیشرو در زمینه تولید گاز طبیعی است.

شهرهای برتر

دیدنی های ساراواک مالزی

پارک ملی باکو؛بلندی های برنئو؛کوچینگ پایتخت ساراواک؛پارک ملی گونونگ گیدینگ؛صخره های مرجانی میری سیبوتی؛پارک ملی ملی گونونگ مولو؛ساحل نخل سماتان؛چشمه آب گرم مراراپ؛ساحل دامای،پارک ملی لامبیر؛

خوردنی های ساراواک مالزی

سوپ لاکسا؛ساتای؛ناسی لیماک؛چیکن کاری؛روتی چانای؛آمبویات؛ته تارک؛فرایدرایس؛ناسی گرنگ پاتایا؛میگرنگ.

خریدنی های ساراواک مالزی

1سفال؛بافتنی؛فلفل چیلی؛صنایع چوبی؛میوه ای استوایی

خرید در ساراواک مالزی

فهمیدن اینکه چه موقع در شهرهای ساراواک حراج واقعی برپاست کاری سخت است و این به آن دلیل است که سالی به دوازده ماه تابلوی حراج در اکثر مناطق دیده می شود.هر چندبااین وجود میزان تخفیف این حراج هادر زمان های خاص از ارسال مانند سال نو میلادی و سال نوی چینی که معمولان در ماه فوریه است افزایش می یابد.

خرید در ساراواک مالزی

مراکز خرید برتر

شهرکوچینگ:خیابان هند؛خیابان پادونگان؛مرکزخرید اسپرینگ؛شهر میری؛ بازار آخر هفته سابرکاس؛ مرکز صنایع دستی میری ؛ شهربینتولو؛ بازارپاسارتامو و پاساراوتما؛ شهرسیبو؛ بازارمرکزی سیبو.

مراکز تفریحی

کوچینگ اسپلاناد؛ مزرعه کروکدیل جانگ؛ موزه ساراواک؛بلندهای برنئو؛ فروشگاه سیتی وان؛ مراکز غواصی کوکو؛ مراکز حیات وحش ماتانگ؛ گلف دامای.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۳ خرداد ۱۳۹۹
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=108976

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته