آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

شایعه مرگ رهبر کره شمالی


شایعه مرگ رهبر کره شمالی

شایعه مرگ رهبر کره شمالی

در پی انتشار گزارش‌های ضد و نقیض درباره وضعیت جسمانی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، یک هیات پزشکی از چین به کره شمالی سفر کرده است.

به نقل از سه منبع، روز شنبه ۲۵ آوریل، گزارش داد: این هیات که شامل تعدادی پزشک است، به منظور مشورت با مقام‌های کره شمالی به این کشور سفر کرده‌اند. هنوز به درستی مشخص نیست که سفر این هیات چینی به کره شمالی ارتباطی با وضعیت سلامت کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، داشته باشد. 

شماری از رسانه‌های آمریکایی و کره جنوبی، از روز سه‌شنبه ۲۱ آوریل، گزارش‌هایی مبنی بر وخامت حال رهبر ۳۶ ساله کره شمالی، پس از انجام یک عمل جراحی قلب، منتشر کرده بودند. رسانه‌های کره شمالی، هیچ واکنشی به این گزارش‌ها نشان ندادند. 

از مدت‌ها پیش شایعاتی در خصوص وضعیت سلامت کیم جونگ اون مطرح شده بود اما دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، روز پنج‌شنبه ۲۳ آوریلِ، گزارش‌های اخیر در مورد وضعیت کیم جونگ اون را نادرست خواند. اما رییس‌جمهوری آمریکا نگفت که آیا با مقامات کره شمالی در تماس بوده است یا خیر.

هیاتی شامل اعضای بلندپایه دپارتمان بین‌المللی حزب کمونیست چین که زیر نظر کمیته مرکزی حزب فعالیت می‌کند و مسئول تنظیم روابط چین با کره شمالی است، روز پنجشنبه ۲۳ آوریل، از پکن به کره شمالی سفر کرده است.

هنوز دپارتمان بین‌المللی حزب کمونیست چین و وزارت امور خارجه این کشور به گزارش خبرگزاری رویترز واکنش نشان نداده‌اند.

یک منبع در کره جنوبی، روز جمعه ۲۴ آوریل، گفته است که بر اساس اطلاعاتی که بدست آمده است کیم جونگ اون زنده است و به زودی در انظار عمومی ظاهر خواهد شد.

اما این منبع تاکید کرده است که هیچ‌گونه اطلاعاتی در مورد وضعیت سلامت رهبر کره شمالی دردست نیست. 

وضعیت سلامت رهبر کره شمالی در رده موضوعات امنیت ملی محسوب می‌شود

کیم جونگ اون، از روز ۱۲ آوریل، حدود دو هفته پیش، در انظار عمومی مشاهده نشده است. غیبت او در روز ۱۵ آوریل، همزمان با تولد پدرش، به شایعات در مورد وضعیت سلامت او دامن زد.

این نخستین بار نیست که رهبر جوان کره شمالی برای مدت طولانی در انظار عمومی مشاهده نمی‌شود. بار گذشته غیبت او حدود سه هفته به طول انجامید.

یک مقام ارشد نزدیک به دستگاه اطلاعاتی آمریکا هم یادآور شده است که کیم جونگ اون وضعیت سلامت مناسبی ندارد اما از این اطلاعات نمی‌توان نتیجه گرفت که وی هم اکنون به شدت بیمار است و دیگر نمی‌تواند در انظار عمومی ظاهر شود.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، هم روز پنج‌شنبه ۲۳ آوریل، در مصاحبه با شبکه خبری آمریکایی فاکس نیوز، گفت: ایالات متحده آمریکا وضعیت را از نزدیک دنبال می‌کند، اما اکنون اطلاعات زیادی در دست نیست.

وضعیت سلامت رهبر کره شمالی، یکی از منزوی‌ترین کشورهای جهان، به عنوان یک موضوع امنیت ملی تلقی می‌شود.

شایعه مرگ مغزی رهبر کره شمالی از کجا آمد؟

منابع دولتی در کره جنوبی گفته اند که گمانه زنی های گسترده روزهای اخیر در مورد مرگ  کیم جونگ – اون،رهبر کره شمالی در پی جراحی قلبی صحت ندارد، به گزارش بی بی سی ، البته هیچ گاه انتظار نمیرود که اخبار رسانه ای در این مورد که حال رهبر کره شمالی “وخیم است” یا “دچار مرگ مغزی شده” یا “درحال نقاهت بعد از عمل جراحی است” به سادگی قابل تایید باشد اما سخنگوی دفتر رئیس جمهوری کره جنوبی گفته است که در حال حاضرعلائمی از کره شمالی به دست نیامده که حاکی از وخامت وضع جسمی رهبر 36 ساله آن کشور باشد. این نخستین بار نیست که شایعاتی در مورد وضع جسمی کیم جونگ-اون یک موج رسانه ای به راه انداخته و بعدا تکذیب شده است.

منشاء گمانه زنی چه بود؟

اخیرا کیم جونگ-اون در مراسم رسمی بزرگداشت سالروز تولد پدربزرگش در روز 15 آوریل غایب بود.این بزرگترین واقعه سال در کره شمالی بوده و نشانه احترام به پایه گذار کره شمالی است. شبه جزیره کره در دوره قبل از جنگ دوم برای چند سال در اشغال ژاپنی ها بود و پس از شکست ژاپن،نیروهای به رهبری کیم ایل-سونگ،پدربزرگ رهبر فعلی کره شمالی بخش مالی و پیشرفته تر شبه جزیره را تصرف و رژیم کمونیستی را با حمایت اتحاد شوروی ایجاد کردند.

بخش جنوبی نیز به کشور کره جنوبی تبدیل شد هرچند هدف هر دو کره وحدت مجدد این شبه جزیره و ایجاد یک کره واحد است.کیم جونگ-اون تا پیش از این هرگز در مراسم سالروز تولد پدربزرگش غیبت نکرده بود و احتمال چندانی وجود نداشت.که به دلخواه خود تصمیم گرفته باشد امسال در آن شرکت نکند.غیبت او در این مراسم طبیعا باعث گمانه زنی های مختلف شد که با توجه به محدودیت شدید خبر رسانی و کنترل رسانه ای در کره شمالی هیچ کدام قابل تایید مستقل نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=108572

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته