آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

شرایط کنسلی پروازهای داخلی


شرایط کنسلی پروازهای داخلی

شرایط کنسلی پروازهای داخلی

شرایط کنسلی پروازهای داخلی پس از شیوع ویروس کرونا | آخرین به روز رسانی‌ ۳ خرداد ۹۹ ساعت ۹:۳۰

برخی از ایرلاین‌های داخلی پس از شیوع بیماری کرونا در ایران بخشنامه‌هایی را در خصوص شرایط کنسلی پروازهای داخلی صادر کرده‌اند که به شرح زیر اعلام خواهیم کرد. همچنین می‌توانید تمامی اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به ایرلاین‌ها و فرودگاه‌های داخلی را در خصوص بیماری کرونا در این مطلب دنبال کنید.

بخشنامه‌ها و شرایط کنسلی پروازهای داخلی بدون پرداخت جریمه

 

محدودیت پروازهای جزیره کیش طبق بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری و در پی درخواست مدیرعامل سازمان منطقه آزد کیش، مبنی بر محدود سازی جزیره کیش به منظور مدیریت و کنترل بیماری ناشی از شیوع ویروس کرونا و انجام پروازهای محدود،

تمامی پروازهای کیش از تاریخ ۱۹ اسفند به بعد محدود به کیشوندان و کارکنان و خانواده‌های دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات دولتی این منطقه شده و ورود مسافران دیگر به فرودگاه جزیره کیش مجاز نمی‌باشد.

در حال حاضر تعداد پروازها از شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، بندرعباس و شیراز محدود شده و از سایر شهرها نیز فقط برای موارد ضروری صورت می‌گیرد.
تمامی پروازهای فرودگاه گیلان لغو شدتمامی پروازهای امروز ۹۸/۱۲/۱۱ فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقاصد تهران، مشهد، کیش و اصفهان از سوی شرکت‌های هواپیمایی لغو شده است.

هواپیمایی فلای پرشیا

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی فلای پرشیا مورخ ۹۹/۱/۲۷ این شرکت هواپیمایی که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا کلیه پروازهای خود را از تاریخ ۲۲ اسفند ۹۸ کنسل کرده بود، اعلام کرد کلیه پروازهای این شرکت با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از روز شنبه ۳۰ فرودین ۹۹ مجددا آغاز خواهد شد.

هواپیمایی وارش

شرایط کنسلی هواپیمایی وارش
طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی وارش در تاریخ ۹۸/۱۲/۱۱ پس از شیوع بیماری کرونا، در خصوص استرداد بلیط های کنسلی، به اطلاع می‌رساند بلیط‌های این هواپیمایی با شرایط ذیل بدون جریمه قابل استرداد می‌باشند.

۱. بلیط‌هایی که تا پیش از تاریخ ۹۸/۱۲/۶ صادر شده و تاریخ انجام پرواز در بازه زمانی ۹۸/۱۲/۶ لغایت ۹۹/۱/۱۵ می‌باشند.
۲. بلیط‌هایی که No-Show نبوده و حداقل ۸ ساعت قبل از انجام پرواز مبادرت به ابطال آن شده باشد.
۳. ضمنا بلیط‌هایی که از تاریخ ۹۸/۱۲/۶ به بعد خریداری شوند، به دلیل اینکه با اشراف به بیماری کرونا خریداری شده‌اند، مشمول جریمه کنسلی می‌گردند.
تغییر ساعت کاری هواپیمایی وارش
طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی وارش مورخ ۹۸/۱۲/۱۲ ساعات کاری دفتر مرکزی هواپیمایی وارش در پی بیماری کرونا تغییر کرده است. ساعات کاری وارش در حال حاضر از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۵:۰۰ و روزهای پنجشنبه و جمعه تعطیل می‌باشد.

هواپیمایی تابان

شرایط کنسلی هواپیمایی تابان در مسیرهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی تابان در تاریخ ۹۸/۱۲/۷ پس از شیوع بیماری کرونا، در خصوص استرداد وجه کامل بلیط های کنسلی، ابطال بلیط مسافرین پروازهای این شرکت هواپیمایی که تاریخ صدور بلیط آن‌ها قبل از ۹۸/۱۲/۳۰ و تاریخ پرواز ایشان در بازه ۹۸/۱۲/۶ الی ۹۸/۱۲/۲۳ قرار داشته باشد. در صورتی که تا ۲۴ ساعت قبل از ساعت پرواز اقدام به ابطال بلیط خود نمایند بدون جریمه خواهد بود.

با مسافرینی که خارج از شرایط فوق اقدام به تهیه بلیط نموده‌اند طبق رویه و مقررات استرداد بلیط (CRCN) هواپیمایی تابان رفتار خواهد شد. به مسافرین پروازهایی که به هر دلیل قبل از تاریخ صدور بخشنامه شماره ۱۵۴۲۸ اقدام به ابطال بلیط مسیر پروازی خود نموده و مشمول جریمه استرداد بلیط گردیده‌اند، هیچ مازادی از طرف هواپیمایی تابان مسترد نخواهد شد.

هواپیمایی زاگرس

شرایط کنسلی هواپیمایی زاگرس در مسیرهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی زاگرس در تاریخ ۹۸/۱۲/۸ پس از شیوع بیماری کرونا، در خصوص استرداد وجه کامل بلیط های کنسلی، مسافرانی که تاریخ پرواز آن‌ها از تاریخ ۹۸/۱۲/۵ تا ۹۹/۱/۱۵ بوده و بلیط خود را حداکثر ۲۴ ساعت قبل از پرواز باطل نمایند ، استرداد وجه بلیط آن‌ها بدون جریمه خواهد بود.

لازم به یادآوری است بلیط‌های مربوطه می‌بایست حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۲/۱۳ باطل گردند. در غیر اینصورت مشمول جریمه خواهند بود.

بدیهی است رویه ابطال بلیط‌های مسافرانی که بعد از تاریخ ۹۸/۱۲/۶ اقدام به خرید بلیط نموده‌اند، مطابق دستورالعمل جاری این شرکت و با در نظر گرفتن جریمه انجام خواهد شد.

همچنین بلیط‌‌هایی که قبل از تاریخ ۹۸/۱۲/۵ باطل گردیده‌اند، مشمول بخشنامه فوق نبوده و استرداد آن‌ها با جریمه لحاظ خواهد شد.

هواپیمایی کیش

شرایط کنسلی هواپیمایی کیش در مسیرهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی کیش در تاریخ ۹۸/۱۲/۲۰ پس از شیوع بیماری کرونا، در خصوص استرداد وجه کامل بلیط های کنسلی، مسافرانی که تا پایان روز دوشنبه مورخ ۹۸/۱۲/۱۹ اقدام به خرید بلیط نموده‌اند و پرواز آن‌ها تا پایان روز ۹۸/۱۲/۲۹ باشد می‌توانند اقدام به استرداد بلیط بدون پرداخت جریمه نمایند.

هواپیمایی ماهان

شرایط کنسلی هواپیمایی ماهان در مسیرهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ماهان مورخ ۹۸/۱۲/۲۷ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، به استحضار می‌رساند با توجه به شرایط به وجود آمده، کلیه پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی ماهان، منتهی به تاریخ ۹۹/۲/۱۵ که تاریخ صدور بلیط آن‌ها ۹۸/۱۲/۵ یا پیش از آن می‌باشد و همچنین درخواست ابطال بلیط بعد از تاریخ ۹۸/۱۲/۵ باشد بدون کسر جریمه قابل استرداد خواهد بود.

لازم به ذکر است بلیط‌هایی که بعد از تاریخ مذکور صادر گردیده شامل این قانون نخواهد بود.

هواپیمایی معراج

شرایط کنسلی هواپیمایی معراج در مسیرهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی معراج مورخ ۹۸/۱۲/۶ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، کلیه آژانس‌های طرف قرارداد با این ایرلاین موظف خواهند بود در خصوص استرداد وجه کامل بلیط‌های کنسلی بدون پرداخت جریمه کنسلی تا ۲۴ ساعت پیش از پرواز همکاری لازم را مبذول نمایند.

هواپیمایی آسمان

شرایط کنسلی هواپیمایی آسمان در مسیرهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی آسمان مورخ ۹۸/۱۲/۶ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، ابطال و استرداد بلیط‌هایی که قبل از تاریخ ۹۸/۱۲/۶ صادر شده‌اند و شروع مسافرت آن‌ها در بازه زمانی ۹۸/۱۲/۶ تا ۹۹/۱/۹ می‌باشد، بنا به درخواست مسافر بدون دریافت جریمه کنسلی مسترد خواهند شد.

لازم به ذکر است تمامی بلیط‌های خریداری شده پس از این تاریخ مشمول پرداخت جریمه کنسلی خواهند بود.

هواپیمایی ایران ایر

اطلاعیه ایران ایر درباره الحاق هواپیمایی فلای پرشیا به توافقنامه چند جانبه بین شرکت‌های هواپیمایی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ایران ایر مورخ ۹۸/۱۲/۲۸، به منظور همکاری و پذیرش متقابل مسافران پروازهای داخلی اعم از برنامه‌ای و یا چارتر توسط شرکت‌های هواپیمایی در شرایط ابطال، بروز تاخیر بیش از دو ساعت و یا ایجاد اشکال در پذیرش مسافر به دلیل عملیاتی از سوی شرکت‌های هواپیمایی هما، آسمان، ماهان، کیش ایر، قشم ایر، کارون، آتا، معراج، تابان، کاسپین، ساها، سپهران، وارش و فلای پرشیا توافقنامه‌ای تا تاریخ ۹۹/۲/۲۵ منعقد گردیده است.

طبق این توافقنامه، دفاتر فروش هما و دفاتر خدمات مسارت هوایی می‌باید در خصوص استرداد بلیط آن دسته از مسافرانی که پرواز خود را از دست داده‌اند با شرایط ذیل عمل نمایند:

۱. بلیط الکترونیکی و یا کاغذی آن دسته از مسافرانی که پرواز داخلی اول و با پرواز داخلی دوم خود را به علت تاخیر و یا ابطال پرواز داخلی اول و یا پرواز داخلی دوم (که قرار بوده است توسط یکی از شرکت‌های فوق الذکر انجام شود) از دست داده‌اند از هرگونه هزینه ابطال بلیط (CRCN) معاف خواهند بو، مشروط به اینکه تاریخ صدور این بلیط قبل از تاریخ پرواز باطل شده باشد.

۲. شرکت هواپیمایی مربوطه (تاخیر و یا ابطال کننده پرواز) موظف است بلیط مسیر ابطالی و با تاخیر پرواز مسافران خود را ممهور به مهر علت تاخیر و یا ابطال پرواز نموده تا از سوی مسافر به منظورعدم کسر هزینه ابطال بلیط (CRCN) ادامه مسیر و یا برگشت خود، به شرکت هواپیمایی ثانویه ارائه دهد.
شرایط کنسلی هواپیمایی ایران ایر در مسیرهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ایران ایر مورخ ۹۸/۱۲/۲۴ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا،استرداد وجه کلیه بلیط‌های صادره تا تاریخ ۲۴FEB20 بر روی شبکه پروازی داخلی “هما” ( چارتری یا برنامه‌ای) که تاریخ مسافرت آن‌ها (رفت یا برگشت) در بازه زمانی (۰۱APR20-30APR20) می‌باشد، قبل از شروع مسافرت بدون کسر هزینه استرداد و پس از شروع مسافرت نیز با کسر ½ RT کلاس پروازی استفاده شده به علاوه مالیات‌های مسیر مربوطه و بدون کسر هزینه استرداد مجاز می‌باشد.

لازم به ذکر است در صورت ابطال جای مسافر در محدوده No-Show (پروازهای داخلی تا قبل از ساعت ۱۲ روز قبل از پرواز) استرداد بلیط صرفا با کسر هزینه No-Show مجاز می‌باشد.

هواپیمایی قشم ایر

شرایط کنسلی هواپیمایی قشم ایر در مسیرهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی قشم ایر مورخ ۹۸/۱۲/۱۵ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، کنسلی بلیط هواپیما بدون پرداخت جریمه مشمول بلیط‌هایی خواهد شد که تا تاریخ ۹۸/۱۲/۶ خریداری شده و تاریخ انجام پرواز آن‌ها تا تاریخ ۹۸/۱۲/۲۶ می‌باشد.

شرایط کنسلی هواپیمایی کاسپین در مسیرهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی کاسپین مورخ ۹۸/۱۲/۶ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، در خصوص استرداد بلیط بدون جریمه، تمامی بلیط‌های صادر شده قبل از تاریخ ۹۸/۱۲/۵ بدون محدودیت تاریخ سفر و با بازه زمانی کنسلی بلیط تا ۱۲ ساعت قبل از پرواز شامل شرایط استرداد بدون اخذ جریمه می‌گردد.

لازم به ذکر است به بلیط‌های صادر شده بعد از تاریخ مذکور در صورت استرداد طبق همان قوانین کنسلی CRCN هواپیمایی کاسپین ترتیب اثر داده خواهد شد و بلیط‌های کنسلی مشمول جریمه خواهند شد.
کترینگ پروازهای داخلی کاسپین

طبق آخرین بخشنامه شرکت هواپیمایی کاسپین با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت مسائل بهداشتی، به استحضار می‌رساند هواپیمایی کاسپین در پروازهای داخلی خود با زمان پروازی زیر یک ساعت و سی دقیقه اقدام به حذف پذیرایی کترینگ نموده است.

هواپیمایی آتا

شرایط کنسلی هواپیمایی آتا در مسیرهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی آتا مورخ ۹۸/۱۲/۶ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، استرداد بدون جریمه بلیط مسافران در صورتی که تاریخ پرواز آن‌ها در بازه زمانی ۹۸/۱۲/۶ الی ۹۹/۱/۱۵ باشد و تاریخ خرید بلیط قبل از ۹۸/۱۲/۶ باشد، امکان پذیر است.

لازم به ذکر است ابطال بدون جریمه برای بلیط‌های خریداری شده از مورخ ۹۸/۱۲/۶ مقدور نمی‌باشد.

هواپیمایی ایران ایرتور

شرایط کنسلی هواپیمایی ایران ایرتور در مسیرهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ایران ایرتور مورخ ۹۸/۱۲/۶ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، ابطال بلیط رفت و برگشت مسافران پروازهای داخلی که قبل از تاریخ ۹۸/۱۲/۶ اقدام به رزرو نموده‌اند و شروع مسافرت آن‌ها از تاریخ مذکور به بعد می‌باشد بدون جریمه خواهد بود و مسافرینی که بعد از تاریخ صدور این بخشنامه اقدام به خرید بلیط نمایند طبق رویه و مقررات شرکت هواپیمایی ایران ایرتور مشمول جریمه استرداد بلیط خواهند بود. لازم به ذکر است این رویه تا تاریخ ۹۸/۱۲/۲۵ اجرایی بوده و شامل پروازهای نوروزی نمی‌باشد.

همچنین مسافرین پروازهای داخلی که به هر دلیل قبل از تاریخ صدور این بخشنامه اقدام به ابطال بلیط مسیرهای داخلی نموده‌ و مشمول جریمه استرداد بلیط گردیده اند، هیچ وجه مازادی بابت جریمه پرداختی به آن‌ها مسترد نخواهد شد.

هواپیمایی سپهران

شرایط کنسلی هواپیمایی سپهران در مسیرهای داخلی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی سپهران مورخ ۹۸/۱۲/۷ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، استرداد بلیط بر روی شبکه پروازی شرکت هوایی سپهران بدون جریمه برای بلیط‌هایی که تاریخ صدور آن‌ها قبل از ۹۸/۱۲/۶ می‌باشد امکان پذیر است. همچنین امکان استرداد بلیط حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۲/۱۰ و تا ۱۲ ساعت قبل از پرواز می‌باشد و شامل بلیط‌های No Show نمی‌گردد.

ذکر این نکته ضروری است که تاکنون هیچ گونه‌ بخش‌نامه‌ای در خصوص شرایط کنسلی پروازهای داخلی ناشی از شیوع بیماری کرونا از جانب هواپیمایی اترک، هواپیمایی تفتان، هواپیمایی ساها و هواپیمایی کارون صادر نشده است.

رزرواسیون بلیط ارزان و آنلاین داخلی و خارجی از آپ آسمان پر ستاره پرشیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *