آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

معتبرترین پاسپورت‌های جهان


معتبرترین پاسپورت‌های جهان

معتبرترین پاسپورت‌های جهان

بر اساس آخرین رده‌بندی معتبرترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۲۰ که توسط موسسه مطالعاتی هنلی و سازمان بین‌المللی حمل‌ و نقل هوایی IATA منتشر شد، پاسپورت ژاپن با امکان ورود به ۱۹۱ کشور جهان بدون نیاز به ویزا یا ویزای فرودگاهی، بالاتر از سنگاپور به‌ تنهایی در صدر فهرست قوی‌ترین پاسپورت جهان قرار گرفت.

معتبرترین پاسپورت‌های جهان

ژاپن برای دومین سال متوالی رتبه نخست را به دست ‌آورد تا مشخص شود به چه دلیل شهروندی این کشور و داشتن پاسپورت ژاپنی تا این اندازه اهمیت دارد. از سوی دیگر می‌دانید که ویزای ژاپن نیز یکی از ارزشمندترین ویزا‌هایی است که می‌تواند در پاسپورت هر فرد الصاق شود و وزن خاصی به گذرنامه خواهد داد.

جدول رده بندی معتبرترین پاسپورت‌های جهان

جدول رده بندی پاسپورت های دنیا

پاسپورت سنگاپور در صدر معتبرترین پاسپورت‌های جهان

این پاسپورت در رده دوم رده‌بندی قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است و امکان سفر به ۱۹۰ کشور دنیا را بدون نیاز به دریافت ویزا و یا ویزای الکترونیکی و فرودگاهی برای دارندگان این پاسپورت میسر می‌کند.

رتبه سوم و چهارم معتبرترین پاسپورت‌های جهان

در جدیدترین رنکینگ سال ۲۰۲۰ ، کره‌جنوبی و آلمان با یک رتبه نزول به طور مشترک در جایگاه سوم قرار گرفته‌اند و به دارندگان پاسپورت خود امکان سفر به ۱۸۹ کشور دنیا را بدون نیاز به ویزا و یا از طریق ویزای فرودگاهی/الکترونیکی می‌دهند.
کشورهای اروپایی حوزه شنگن ایتالیا و فنلاند با امکان ورود به ۱۸۸ کشور دنیا، به‌طور مشترک رده چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

رتبه پنجم و ششم معتبرترین پاسپورت‌های جهان

کشورهای اسپانیا، لوکزامبورگ و دانمارک با امکان ورود بدون نیاز به ویزا، ویزای فرودگاهی و یا الکترونیکی به ۱۸۷ کشور دنیا همگی به طور مشترک در رده پنجم دنیا در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته‌اند. در این بین، کشورهای سوئد و فرانسه با امکان ورود به ۱۸۶ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا/ ویزای فرودگاهی و یا الکترونیکی، جایگاه ششم دنیا را به خود اختصاص داده‌اند.

پرتغال امن ترین کشور برای اقامت

پاسپورت پرتغال در رده هفتم است البته در سال ۲۰۲۰ نام کشورهای سوئیس، هلند،اتریش و ایرلند نیز به چشم می‌خورد.افرادی که پاسپورت این کشور را دارند بدون نیاز به ویزا به ۱۸۵ کشور دنیا سفر میکنند. اهمیت کشور پرتغال زمانی مشخص میشود که بدانیم در این رده بندی کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس، کانادا، بلژیک و استرالیا در این رده‌بندی بعد از پرتغال قرارگرفته‌اند.

رتبه هشتم تا دهم معتبرترین پاسپورت‌های جهان

رتبه هشتم به ترتیب به کشور های آمریکا انگلستان نروژ یونان و بلژیک اختصاص داده شده است.که با  داشتن این پاسپورت ها به 184 کشور میتوان سفر کرد.رتبه نهم معتبرترین پاسپورتهای دنیا به نیوزلند مالت جمهوری چک کانادا و استرالیا داده شده است که با این پاسپورت میتوان به 183 کشور ورود داشت.رتبه دهم و اخر هم به کشور های اسلوواکی لیتوانی و مجارستان اختصاص داده می شود. که به 181 کشور میتوان سفر کرد.

معتبرترین پاسپورت‌های جهان – اعتبار پاسپورت امارات

طی سه سال گذشته پاسیپورت کشور امارات  دارای جهش قابل قبولی بوده است .پاسپورت امارات در سال ۲۰۱۷ با آزادی سفر به ۱۲۱کشور جهان بدون نیاز به ویزا در رده ۳۸ام جهان قرار داشت، اما در سال ۲۰۱۹ به رده ۲۱ این فهرست رسید و در حال حاضر با امکان سفر به ۱۷۱ کشور دنیا در رنکینگ ۱۸ برترین پاسپورت‌های جهان در کنار کشور بلغارستان در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است.

معتبرترین پاسپورت‌های جهان

سقوط آمریکا و انگلستان- معتبرترین پاسپورت‌های جهان

به‌واسطه سیاست‌های سخت‌گیرانه ورودی و اقامتی خود بیشترین میزان سقوط در فهرست قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان را شاهد هستند و به‌طور مشترک جایگاه هشتم را در جدول از آن خود کرده‌اند.

رزروبلیط ارزان استانبول- آنتالیا – ازمیر از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=110684

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته