آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

16 دلیل ریجکت ویزای شنگن


16 دلیل ریجکت ویزای شنگن

16 دلیل ریجکت ویزای شنگن

چه عواملی باعث رد شدن ویزای شینگن در سفارت و یا کنسولگری می شود؟ این سوال بسیاری از مردم در هنگام مراجعه جهت اخذ ویزای شینگن می باشد. این یک واقعیت است که ویزای شینگن در هر زمانی ممکن است رد شود! چیزی که اصلا مورد رضایت متقاضیان اخذ ویزا نخواهد بود. اما مسئله اصلی این است که بسیاری از متقاضیان اخذ ویزا گیج می شوند و قادر به درک دقیق دلیل رد شدن ویزای شینگن خود نخواهند بود.

16 دلیل ریجکت ویزای شنگن

-ارائه مدارک معتبر جهت برگشت به کشور یکی از بزرگترین علت ریجکت شدن ویزای شینگن، مخصوصا برای ما ایرانیان، نداشتن دلیل محکم و قانونی برای برگشت خود از کشور مورد نظر است و این امر گرفتن ویزا را برای ما غیر ممکن می سازد، اگر نتوانیم دقیقا با شواهد و مدارکی محکم ثابت کنیم که برنامه ی کوتاه یا بلند مدت برای ما و کشور مورد نظر سودی ندارد مطمئنا ویزای ما رد خواهد شد.

2-نداشتن سفر قبلی به خارج از ایران خالی بودن پاسپورت برخی از متقاضیان با نداشتن سفر قبلی (حتی ترکیه و دبی که سفر به این دو کشور برای ایرانیان به راحتی است) درخواست از سفارتهای اروپایی و شینگن می کنند که متاسفانه سفارت بدون هیچ اطلاع رسانی ویزا را ریجکت می کند.در این گونه موارد آژانس های مسافرتی بایستی مشتری را مطلع فرمایند که متقاضی چند سفر خارجی رفته تا با کامل بودن مدارک موفق به دریافت ویزای شود.

16 دلیل ریجکت ویزای شنگن

3-داشتن دعوت نامه از اقوام درجه یک گاهی اوقات دعوت نامه خود باعث رد ویزا از طرف سفارت می شود که این تفکر وجود دارد که متقاضی به دلیل داشتن خانواده در کشور مورد نظر و امکان ساپورت و پشتیبانی مالی دلیلی برای بازگشت به وطن ندارد. البته این مورد در همه شرایط صدق نمیکند و در برخی از مواقع این امکان نیز وجود دارد که سفارتی ویزای مسافر را صادر نماید. در برخی از سفارت ها درخواست ویزای توریستی بسیار خوشایند است به دلیل اینکه تمامی کشورها از توریست ها استقبال می کنند.

4-داشتن آلرت در حوزه شینگن با داشتن ریجکت از هر سفارتی از شش تا هشت ماه آینده به هیچ سفارت دیگری مراجعه نفرمایید چون این عمل باعث ریجکت مجدد شما خواهد شد. بهترین روش برای این عمل، صبر کردن و پس از هشت ماه اقدام نمودن است ، چرا که سفارت ها در سیستم خود آلرت گذاشته و سفارتهای دیگر را نیز از ریجکت متقاضی مطلع می کنند. این آلرت ها تا 3 سال پس از ریجکتی مسافر مشخص میشود.

16 دلیل ریجکت ویزای شنگن

5-فعالیت جنایتکارانه گذشته یا کنونی شرایط و اقدامات متقاضی در گذشته و حال، نقش بسیار مهم زیادی در تصمیم گیری افسر کنسولی در صدور ویزای شینگن دارد. در چنین مواردی،به این دلیل که تهدیدی برای سیاست عمومی،امنیت داخلی یا ثروت عمومی منطقه شینگن (به عنوان مثال تروریسم، مواد مخدر، سوء استفاده از کودکان، اعتیاد، سایر جرایم جدی) تلقی می شود اخذ ویزای رد می شود.

6-تولد غیر قابل قبول یا گواهی ازدواج عدم توانایی در ارائه گواهی تولد یا ازدواج که توسط سفارت یا کنسولگری پذیرفته شود (تصدیق شود) منجر به شکست در اخذ ویزای شینگن می شود. این موارد عبارتند از: عدم ارائه گواهی تایید شده توسط مقامات رسمی، به عنوان مثال وزارت کشور عدم ارائه گواهی به زبان غیر انگلیسی ترجمه توسط مترجم مجاز

16 دلیل ریجکت ویزای شنگن

7-گذرنامه نامعتبر افسران کنسولی در ارائه ویزا برای گذرنامه هایی که در زیر شرح داده شده انگیزه ای ندارند. ارائه گذرنامه هایی که کمتر از سه ماه از اعتبار آنها باقی مانده اجازه سفر به منطقه شینگن ندارند. ارائه ندادن گذرنامه معتبر برای افرادی که بیشتر از ده سال دارند. ارائه ندادن گذرنامه معتبر برای افرادی که بیشتر از ده سال دارند.

8-نداشتن هدف مشخصی از سفر. عدم ارائه طرح مناسب از سفر خود را در منطقه شینگن است . این موارد عبارتند از: استفاده از سفارت اشتباه از منطقه شینگن (که نمی توانند به تعیین مقصد اصلی سفر خود را در منطقه شینگن کمکی کند) قادر نبودن به اثبات رزرو داشتن محل اقامت برای هر شب اقامت در منطقه شینگن قادر نبودن به ارائه بلیط پرواز رزروی برای هر متقاضی (هنگامی سفر گروهی)

9-نامه اشتغال به کار از مرجع نامعتبر از دلایل مشهود ریجکت ویزای شینگن ارائه نامه اشتغال به کار نامعتبر که قابل پیگیری نباشد. این موارد شامل: عدم ارائه نامه اشتغال به کار رسمی در سربرگ اصلی با آدرس شرکت ارائه نامه اشتغال به کار رسمی که سه ماه از تاریخ صدور آن گذشته باش ارائه یک نامه رسمی که مهر و امضای نویسنده نامه نداشته باشد.

10-امرار معاش ناکافی یکی از دلایلی که سفارت یا کنسولگری کشورهای شینگن حاضر به ارائه ویزا نیستند، عدم اثبات امرارمعاش کافی در طول مدت اقامت در منطقه شینگن است چنین مواردی ممکن است شامل عدم ارائه بیانیه ای از حساب جاری خود (ارائه اظهارات کارت اعتباری) عدم ارائه صورتهای مالی بیشتر از یک ماه از تاریخ صدور آن نداشتن بودجه کافی در صورتهای مالی ارائه شده عدم ارائه چک مسافرتی معتبر

11-توضیح ناکافی برای اقامت یکی دیگر از دلایل رد شدن ویزا توسط افسر کنسولی، نداشتن توجیه کافی و هدف از پیش تعیین شده برای سفر است. چنین موارد عبارتند از: عدم انطباق اشتغال و صلاحیت حرفه ای با وضعیت مالی ارائه شده ناتوانی در ارائه اسناد و مدارک در مورد هدف از سفر و اقامت در منطقه شینگن از دست دادن دوره درخواست ویزا در انطباق با برنامه سفر ارائه شده

16 دلیل ریجکت ویزای شنگن

12-بیمه نامه نامعتبر از جمله دلایل دیگری که ممکن است منجر به شکست در اخذ ویزایشینگن شود ، عدم توانایی در ارائه پوشش بیمه مسافرتی مناسب برای مدت زمان اقامت در منطقه شینگن است. چنین مواردی شامل: رائه یک بیمه مسافرتی که کشور مقصد آن را پوشش نمی دهد ناتوانی برای نشان دادن یک بیمه مسافرتی که کل روز از سفر در منطقه شینگن را پوشش دهد

13-ارائه مدارک جعلی یک سرنوشت مشترک برای همه ی متقاضیان که تلاش در ارائه اسناد جعلی به سفارت یا کنسولگری هستند، وجود دارد و رد شدن مطلق ویزا از پیامدهای نامطلوب آن بشمار می رود.

14-گذرنامه دلیل دیگری که برای ریجکت ویزای شینگن می تواند به آن اشاره کرد، ارائه گذرنامه ای است که در شرایط خوب نگهداری نشده است. بخصوص زمانی که صفحات گذرنامه مخدوش یا از هم جدا شده باشند و یا اینکه بخشی از آن مفقود شده باشد.

15-وضعیت تاریخ ویزا شینگن چیز دیگری که می تواند اخذ شینگن ویزا را مختل کند جلوتر بودن تاریخ ویزای شینگن است. این موارد عبارتند از: عدم رعایت محدودیت ویزای شینگن (به عنوان مثال زیاد ماندن در منطقه شینگن، عدم پیروی از برنامه سفر ارائه شده، و…

16-فاقد مدرک اسکان عامل دیگری که ممکن است برای اخذ ویزای دردسرساز شود مشخص نبودن محل استقرار متقاضی در طول سفر خود در خارج از کشور است. این موارد عبارتند از : عدم ارائه شواهدی رزرو هتل، فاقد ارائه دعوت نامه از میزبان (اثبات حمایت) عدم ارائه مدارک و شواهد یک تور از پیش پرداخت شده.

رزروبلیط ارزان اروپا از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱ تیر ۱۳۹۹ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 5 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=109846

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته