آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

پنانگ


پنانگ

پنانگ

کشور مالزی سرشار از نقاط و اماکنی است که با ویژگی های ممتاز خود می توانند گردشگران را از هر سویی به خود جذب کنند. طبیعت زیبا و استوایی، جزایر معتدد، جشن ها و قستیوال های متنوع، سواحل و آثار تاریخی و سازه های مدرنی که در کنار صنایع غذایی و رستوران های مالایی، می توانند اوقات به یاد ماندنی را برای هر شخصی رقم بزنند. یکی از این مناطق بسیار خوش آب وهوا که هنر بدیع دستان بشر را در دل جزایر استوایی به شکلی کاملا متمایز به نمایش می گذارد، جزیره پنانگ یا جزیره پینانگ در کشور مالزی می باشد.

جزیره پنانگ و شهر مرکزی آن در میان مراکز تفریحی و دیدنی مالزی، از جایگاه رفیعی برخوردار است و محیط رمزآلود و مسحورکننده آن سالانه شاهد حضور تعداد بسیار زیادی گردشگر از سایر کشورها می باشد. شهر مرکزی این جزیره در حقیقت محل سکونت اقوام و ملیت های مختلف است و نمونه ای از یک شهر پر رونق و رو به رشد در این کشور می باشد. این بار جزیره پینانگ را به عنوان مقصد بعدی شما در کشور مالزی در نظر گرفته ایم و به معرفی آن و زیبایی ها و دانش ضروری برای حضور در این منطقه خواهیم پرداخت. آسمان پر ستاره پرشیا از این که مطالب ما را جهت آشنایی بیشتر با مالزی و پنانگ برگزیده اید، بسیارمشعوف است. خواهشمندیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

وضعیت و موقعیت جغرافیایی پنانگ

در امتداد شمال غربی کشور مالزی و در خود شبه جزیره مالایا، ایالتی از مالزی موقعیت یافته است که به نام پنانگ شناخته می شود. از نظرمساحت این ایالت توانسته است رتبه دوم کوچک ترین ایالت مالزی را به خود اختصاص دهد. بخش عمده و قسمت اعظم این ایالت در یک محیط جزیره ای قرار دارد که با بدنه اصلی خاک کشور مالزی فاصله اندکی دارد. مرکز این ایالت مالزیایی، شهر جورج تاون نام دارد که یک شهر تاحدودی بزرگ و متشکل از اقوام مختلف است. پنانگ را با نام مستعار “مروارید شرق” نیز می شناسند. مروارید شرق در دل بهشت استوایی جای گرفته است. محیط و فضای جزیره ای که در احاطه آب های پر تلاطم قرار گرفته است و طبیعت سبزی که دامان خود را در سراسر این جزیره زیبا گسترانده است درکنارسواحل طلایی شنی، همه و همه دست دردست هم محیط و شرایطی را برای لذت بردن گردشگران فرآهم آورده اند.

شرایط جوی جزیره پنانگ چطور است؟

وضعیت آب و هوایی پنانگ با این که در منطقه ای استوایی قرار گرفته است اما این امکان را برای گردشگران و مسافران مهیا نموده تا در تمامی طول سال به این منطقه مسافرت کنند. وضعیت کلی و شرایط جوی حاکم بر این ایالت و جزیره و شهر جورج تاون، شامل آب و هوای استوایی می باشد.

مطلوب ترین زمان برای تدارک یک سفرلذت بخش به جزیره پنانگ می تواند در ماه هایی از اواسط تابستان یعنی مرداد ماه تا اواسط فصل پاییز یعنی آبان ماه باشد. البته علاقه مندان به تفریحات آبی و ورزش هایی از این دست می توانند از اواسط پاییز تا اواسط زمستان به این جزیره زیبا عزیمت کنند و از این ورزش ها و شرایط محیطی حاصل شده، بهترین بهره را ببرند. فصل خلوت گردشگری در پنانگ مصادف با شروع بارش های این منطقه است.

شرح مختصری ازمعرفی تاریخ پنانگ

یکی از آثار و بقایای تاریخی که می توان حضور بشر را در ناحیه پنانگ با کمک آن مشخص کرد، سنگ نوشته ای به زبان سانسکریت است که طبق تحقیقات صورت گرفته، عمر آن به قرن چهارم میلادی باز می گردد. این اثر در قسمت شرقی جزیره پنانگ یافت شده است. نخستین حضور اروپائیان در این جزیره به سال هایی در حدود 1592 میلادی باز می گردد. طی قرن های بعد یعنی در حدود قرن 17 میلادی که تمایل اروپائیان برای استعمار خود نمایی می کرد و نظرشان  به شرق و جنوب شرق آسیا جلب شده بود، این جزیره تبدیل به پایگاهی برای بریتانیا گشت. در خصوص شهر جورج تاون و تاریخچه ایجاد و نامگزاری آن چنین آورده اند که در سال 1786 یکی از ماموران کمپانی هند شرقی به نام “فراسیس لایت” اولین سنگ بنای سکونت در این جزیره را پایه گذاری نمود و برای بزرگداشت نام پادشاه انگستان، جورج سوم این محل را جورج تاون خواند.

تاریخ بازرگانی این منطقه نیز بر اساس داد و ستد ادویه با سوماترا شکل گرفت. تجارت ماهی و پرندگان نیز رونق داشت. در دهه هفتاد میلادی هم با افتتحاح منطقه آزاد صنعتی مالزی در پنانگ، این منطقه تبدیل به یکی از قطب های صنعتی این کشور شد و امروزه نیز با گسترش و توسعه صنعت گردشگری و هتل داری، توانسته اقتصاد خود را توسعه دهد.

اطلاعاتی کلی از پنانگ

فرودگاه بین المللی پنانگ پذیرای مسافران در زمان ورود به جزیره است. برای خرد و استفاده از امکانات، پول ملی مالزی یعنی رینگیت مورد استفاده قرار می گیرد. برقی شهری در جزیره پنانگ هم از نوع 240 ولت 50 هرتز است. مردمان این جزیره زیبا هم به زبان ملی و رسمی مالزی یعنی مالایی تکلم می کنند.

جاذبه های گردشگری در جزیره پنانگ

طبیعت زیبا و بکر پنانگ را می توان اصلی ترین عامل رونق گردشگری در این منطقه دانست. البته جشن ها، رستوران ها و غذاها و مراکز خرید و هم چنین سایر مراکز گردشگری در این زمینه بی تاثیر نبوده است. به معرفی برخی از دیدنیهای این جزیره استوایی خواهیم پرداخت.

خانه تاریخی YeapChorEe : این خانه تاریخی اکنون تبدیل به موزه شده است و زمان ساخت آن به قرن 19 میلادی باز می گردد.

تپه ی پنانگ: این نقطه در شمال جزیره، بلند ترین مکان در این ناحیه است و 823 متر از سطح دریا فاصله دارد.

خانه تاریخی KhooKongsi : امروزه تبدیل به موزه ای برای نمایش زندگی چینی های مالزی شده است ومربوط به خاندان های چینی ساکن در مالزی است.

عمارت تاریخی Cheong FattTze : این خانه تاریخی مربوط به تاجر و سیاستمدار چینی به همین نام بوده و امروزه به یکی از دیدنی های جورج تاون تبدیل شده است.

مسجد KapitanKeling : از مساجد مهم این منطقه است و از چندین سبک معماری زیبا بهره برده است.

معبد WatChayamangkalaram: یکی ازمعابد مشهور این منطقه است و یک مجسمه بزرگ سی و سه متری از بودا را درخود جای داده است.

معبد Dharmikarama : یکی دیگر از معابد این ناحیه می باشد و تصاویری از زندگی بودا در آن نمایش داده شده است.

برخی دیگر از جاذبه های گردشگری پنانگ عبارتند از:

 • معبد هندوی Balathandayuthapani

 • موزه ایالتی پنانگ

 • عمارت تاریخی Peranakan

 • باغ گیاه شناسی پنانگ

 • خانه تاریخی Suffolk

 • گورستان قدیمی پروتستان‌ها

 • معبد Sri Mariamman

 • موزه اسباب بازی

 • جشنواره جرج تاون پنانگ

 • جشنواره بالون

 • جشنواره وسک

همان گونه که پر واضح است، پنانگ تاریخ نه چندان دراز اما ترکیبی از فرهنگ شرقی و اروپایی دارد و این موضوع حتی در آثار تاریخی و بناهای این منطقه خودنمایی می کند.آسمان پر ستاره پرشیا به عنوان متولی تورهای مالزی و تور پنانگ با بهترین امکانات، برگزیده ترین تورلیدرها و مناسب ترین قیمت ها، آماده ارائه پیشنهادات خود به مسافران مالزی می باشد. کافی است با ما تماس بگیرید تا از به روزترین و مناسب ترین گزینه های سفر و خدمات مسافرتی بهره مند شوید. آسمان پر ستاره پرشیا همراهی ثابت قدم در تورهای خارجی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

 • انتشار در: ۱ تیر ۱۳۹۵ ,
 • نویسنده: فربد اکوان
 • زمان مطالعه: 5 دقیقه
 • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=985

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته