آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

ساموئی


ساموئی

ساموئی

جزیره ساموئی

موقعیت قرار گیری کشور تایلند به گونه ای است که زیباترین چشم اندازهای طبیعی از جنگل های انبوه استوایی گرفته تا صخره های خارق العاده و ساحل های طلایی در اکثر مناطق آن به چشم می خورد. طبیعت زیبا، فرهنگ مردمان تایلندی، رستوران ها و غذا ها، تاریخ و معابد این کشور و بسیاری ویژگی های دیگر، این منطقه را در زمره اولویت های توریست های خارجی از سراسر جهان برای بازدید و سیاحت قرار داده است. صنعت گردشگری یکی از منابع غنی کسب درآمددر این کشور است. میلیون ها نفر در سال به این مقصد سرسبز و بارانی مسافرت می کنند. یکی از مناطق جذاب برای گردشگران، جزیره ای است به نام جزیره ساموئی که توسعه مراکز طبیعی و فرهنگی را سر لوحه خود در متمایل کردن مهمانان خارجی به بازدید از آن قرار داده است. 

آشنایی با موقعیت جزیره ساموئی در کشور تایلند

در کنار سواحل فراخ خلیج تایلند جزیره ای سبز از درختان در این نیلگونی بی پایان، با  زیبا و استواری،آرام گرفته است. این جزیره را با نام جزیره ساموئی می شناسند و توانسته است در گردش چرخ صنعت گردشگری در کشور تایلند نقش ممتازی را ایفا نماید. موقعیت جغرافیایی و طبیعت کم نظیر آن این ویژگی خاصرا برای جزیره ساموئی به ارمغان آورده است.اگر به شهر بانکوک، پایتخت سیاسی و مرکزیت اقتصادی کشور تایلند سر زدید می توانید با طی طریقی هفتصد کیلومتری به سمت جنوب این کشور،  در دل خلیج تایلند و پارک ملی دریایی آنگ تانگ، جزیره ساموئی را بیابید.این جزیره یکی از بزرگ ترین جزایر کشور تایلند است و در جایگاه دوم از منظر این شاخص متمایز کننده قرار دارد.جزیره ساموئی تنها از طریق سفر هوایی یا سفر دریایی قابل دسترسی است و مسیر زمینی به این ناحیه وجود ندارد.

آب و هوای گرمسیری جزیره ساموئی

جزیره ساموئی هوایی گرم با رطوب و وزش باد دارد. در فصولی خارج از موسوم بارانی که تایلند دارد و شهر هایی مانند پوکت و بانکوک نیز درگیر آن می شوند، جزیره ساموئی هوایی گرمسیری با طوبت و تابش آفتاب دارد. زمان شروع موسم بارانی در جزیره ساموئی آخر ماه اکتبر میلادی است و تا آخر ماه دسامبر نیز ادامه دارد. دو موضوع در ایجاد موج حضور گردشگران در این منطقه موثر است که باعث ازدیاد جمعیت و شلوغی هتل ها می شود. یکی پایان فصل بارش و ورود به صفل گرم و خشک است و دیگری شروع تعطیلات در کشور های اروپایی است که انبوهی از گردشگران را راهی ساموئی می نماید. توصیه می شود در فصل بارانی از غواصی و شنا در این منطقه خودداری کنید.

رزرواسیون بلیط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ,
  • نویسنده: فربد اکوان
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=19813

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته