آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تور دریاچه آوان (برگزار شده)

تور دریاچه آوان

اطلاعات تور

مدت: 1 روزه
تاریخ برگزاری: 1398-09-08
نوع وسیله نقلیه: 1
توضیحات: قزوین
الموت
تور 1 روزه
جمعه ها رفت ساعت 4 صبح
برگشت همان روز ساعت 15:00 (حرکت به سمت تهران)
رفت و برگشت با اتوبوس 25 نفره vip،یک وعده صبحانه + یک وعده ناهار + پذیرایی بین راه، بیمه مسافرتی، راهنمای تور (هزینه ورودیه اماکن دیدنی به عهده آژانس میباشد)

قیمت تور

راهنمای تور

تور دریاچه آوان

دریاچه اوان در استان قزوین و در منطقه معروف الموت در جوار روستاهای اوان و وربن قرار دارد.
دریاچه اوان هشتاد و نهمین اثر طبیعی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.
دریاچه زیبای اُوان در نیمه شمالی الموت، در دامنه کوه خشچال، در فاصله ۷۵ کیلومتری قزوین و در میان چهار روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد شهر قزوین قرار دارد.

این دریاچه که بیش از هفتاد هزار متر مربع مساحت دارد، در ارتفاع هزار و هشتصد و پانزده متری از سطح دریا واقع شده‌است. طول آن در طویل‌ترین قسمت ۳۲۵ متر و عرض آن ۲۷۵ متر می‌باشد.
تنها از آب چشمه‌های کوچک زیرزمینی موجود در بستر دریاچه تغذیه می‌شود و بخش ناچیزی از آن هنگام بارندگی تأمین می‌شود اما به صورت سطحی و خیلی کم. عمیق‌ترین بخش آن که توسط یک تیم غواصی در ۱۸ مرداد ماه سال ۹۲ با استفاده از دو دستگاه دایو کامپیوتر سوانتو اندازه‌گیری شده‌است ۶٫۸ متر با دمای آب ۲۳ درجه سانتیگراد و میدان دید در زیر آب کمتر از یک متر می‌باشد که در جنوب شرقی آن واقع شده‌است البته برخی از مردم محلی عمق‌های متفاوتی را برای این دریاچه عنوان نموده‌اند که تیم غواصی چنین چیزی را تأیید نکرد. بستر دریاچه مملو از لجن و رسوبات ته‌نشین شده می‌باشد که حالت چسبندگی بسیاری دارد. از سرریز آب دریاچه نیز رود کوچکی تشکیل می‌شود که آب آن مورد استفاده کشاورزان روستاهای کوشک و آیین است. در تابستان این دریاچه محل ماهی‌گیری، آب‌تنی و قایق‌رانی و در پاییز، مأمن پرندگان مهاجر مانند قو، غاز، مرغابی و در زمستان با توجه به برودت هوا و یخ زدن سطح آن قابل اسکی سواری است.

دریاچهٔ اوان احتمالاً ۵۰۰ سال پیش بر اثر لغزش به وجود آمده که این لغزش در حال حاضر غیرفعال است. اعتقادی وجود دارد مبنی بر اینکه این دریاچه بازماندهٔ دریاچه بزرگی در قدیم است.

بهترین فصل سفر با تور دریاچه آوان

به علت آب و هوای کوهستانی اطراف این دریاچه بهترین فصل سفر با تور دریاچه آوان تابستان و بهار است. طبیعت اطراف این دریاچه در فصل تابستان بسیار سبز و دیدنی است. همچنین آّب و هوای خنک و قایق سواری و آبتنی در دریاچه آوان در آب و هوای معتدل اطراف این دریاچه تجربه ی روزی فوق العاده را بریا مسافران رقم میزند.

سفر با تور دریاچه آوان در فصل زمستان

در فصل زمستان به علت سردی هوا در منطقه ی الموت استان قزوین سطح دریاچه ی آوان یخ میزند و برای تفریحات زمستانی ای چون اسکی بسیار مناسب است.

سفر با تور دریاچه آوان در فصل پاییز

اگر میخواهید هنگام سفر با تور دریاچه آوان گونه های جانوری مهاجری چون قو و غاز و مرغابی و بزکوهی و کبک و قورباغه  را ببینید در فصل پاییز به این دریاچه سفر کنید. همچنین این دریاچه زیستگاه ماهی هایی چون قزل آلای رنگین کمان و کپور است. پوشش گیاهی اطراف دریاچه نیز شامل چنار، سیب، آلبالو، گیلاس میباشد. به همین دلیل در این منطقه میتوان کمپینگی رویایی را تجربه کنید.

برنامه سفر با تور دریاچه آوان

ساعت  04:00 صبح حرکت با تور دریاچه آوان به سمت الموت, صرف صبحانه, بازدید ازقلعه الموت, تماشای دریاچه آوان و طبیعت زیبای اطراف, قایق سواری – برگشت به سمت تهران ساعت 15:00
جهت کسب اطلاعات بيشتربا کانترتورداخلی 122و 126حاصل نماييد.

لیست هزینه های سفر با تور دریاچه آوان

هزینه هرنفر بزرگسال هزینه هرنفر بزرگسال هزینه کودک فقط صندلی اتوبوس 2 تا 5 سال درخواست تور
اتوبوس وی ای پی اتوبوس کلاسیک
199.000 159.000 99.000 درخواست تور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته