آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

کلیسای جامع سامبا، کلیسای جامع تثلیث گرجستان


کلیسای جامع سامبا، کلیسای جامع تثلیث گرجستان

کلیسای جامع سامبا، کلیسای جامع تثلیث گرجستان

در سفر به گرجستان و با خرید تور ارزان قیمت تفلیس خود را در میان انبوهی از بناهای دیدنی از جمله موزه ها و کلیساهای تاریخی می یابید. اما اگر بخواهید شما را به مشهورترین کلیسای گرجستان هدایت کنیم، این کلیسای جامع تثلیث یا کلیسای جامع سامبا Sameba خواهد بود.

تور ارزان قیمت تفلیس و کلیسای جامع سامبا

کلیسای جامع سامبا یا همان کلیسای جامع تثلیث در سال 2004 میلادی، ساخته شده و عنوان نماد گرجستان را به خود اختصاص داد. زیبایی و اندازه ی کلیسای جامع سامبا نفس گیر است و زمانی که مقابل آن بایستید، شکوه این بنا روی تپه ی سنت ایلیا در سمت روخانه ی کورا فوق العاده به نظر می آید.

تور ارزان قیمت تفلیس و کلیسای جامع سامبا

کلیسای جامع سمبا بزرگترین کلیسایی ست که در تور گردشگری گرجستان می بینید. این کلیسا 101 متر ارتفاع دارد. برای مقایسه می توانید کلیسای بلند بعدی یعنی کلیسای Alaverdi در کاختی را با بلندای 50 متر را به خاطر بیاورید.

گنبدهای طلایی کلیسای سامبا به عنوان نمادی از کشور گرجستان از هر نقطه ای در شهر تفلیس قابل دیدن هستند. ارتفاع زیاد و بزرگی این گنبدها، همین طور رنگ طلایی آن موجب می شود که از هر سوی تفلیس به این نقطه بنگریم، برق گنبدهای کلیسای جامع تثلیث به چشم بیایند.

گنبدهای طلایی کلیسای سامبا

کلیسای جامع سامبا بخشی از کل مجموعه ی آن یعنی اقامتگاه Patriarch و صومعه، مدرسه ی الهیات و آکادمی، هتل و مجموعه از 9 نمازخانه ی کوچک که 5تای آن ها زیر زمین هستند، به شمار می رود.

ساخت و ساز کلیسای سامبا با 2هزارمین سالگرد مسیحیت و نیز 1500امین سالگرد استقلال کلیسای گرجستان همزمان بوده است.

تصمیم برای ساخت کلیسای جامع سامبا در سال 1989 میلادی اتخاذ شد، اما به شکل واقعی و عملیاتی ساخت و ساز آن در تاریخ 23ام نوامبر سال 1995 آغاز گردید. اولین مراسم مذهبی در تاریخ 25ام دسامبر سال 2002 در طی همان کارهای ساختمانی که در نهایت در سال 2004 میلادی به پایان رسیدند، برگزار گردید.

این کلیسا در مساحتی معادل 5 هزار متر مربع ساخته شده است و می تواند تا 15هزار نفر را در خود جای دهد.

لازم به ذکر است که برای هزینه ی ساخت و ساز کلیسای جامع تثلیث تفلیس، ثروتمندان شهر در آن دوران کمک های بلاعوض بسیاری نموده اند.

ساخت و ساز کلیسای جامع سامبا بر اساس سنت ها

ساخت و ساز کلیسای جامع سامبا بر اساس سنت ها

ساخت و ساز و پایه و اساس کلیسای جامع سامبا بر اساس سنت ها انجام شد. قطعاتی از نقاط مقدس زمین مانند سنگ هایی از کوهستان Sion و رودخانه ی اردن، همین طور خاک از اورشلیم و نیز مزار جورج مقدس برای ساخت کلیسای جامع تثلیث آورده شده است. همچنین ناقوس های این کلیسا در آلمان ساخته شده اند. کلیسای جامع تثلیث گرجستان دارای 9 ناقوس بزرگ می باشد که بزرگ ترین آن ها به اندازه ی 8هزار کیلوگرم وزن دارد.

جالب است بدانید که Patriarch و رئیس جمهور نیز نام خود را به عنوان نشان یادبود در این کلیسا نهاده اند.

معماری کلیسای جامع سامبا با روح مدرنیزم ساخته شده است و سبک معماری آن شباهت کمی با بناهای سنتی و تاریخی دارد. به هر یک از زوایای بنای کلیسا بنگرید، معماری زیبا و قاب های فوق را مشاهده می نمایید.

معماری کلیسای جامع سامبا

زمانی که با تور ارزان قیمت تفلیس به این شهر زیبا سفر می کنید، در نمای بیرونی و داخلی کلیسای تثلیث نماهای بی نظیری را مشاهده خواهید کرد. نقاشی های آبرنگی بسیار زیبایی نیز در دیوارهای داخلی کلیسا به وسیله و تحت نظارت نقاش مشهور Amiran Goglidze نقش بسته اند. تصویر مریم مقدس در ورودی کلیسا بیش از هر نقاشی دیگری جلب توجه کرده است و به محض ورود به صحن اصلی، این نقاشی جذبتان خواهد کرد.

دیوارهای داخلی کلیسا

گفتنی ست که دو طبقه ی دیگر در زیر زمین وجود دارد و در طبقه ی دوم موزه و سالن کنفرانس قرار گرفته اند.

کلیسای جامع تثلیث یا همان کلیسای سامبا یکی از اصلی ترین اهداف گردشگری برای مسافرانی ست که با خرید تور تفلیس گرجستان به این شهر زیبای آسیایی سفر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=85905
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته