آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

صومعه گغارد

صومعه گغارد

صومعه گغارد

صومعه گغارد یکی دیگر از صومعه ها و کلیساهای تاریخ کشور ارمنستان در میان لیست جاذبه های بسیار تماشایی تور ارمنستان خود نمایی می کند. صومعه گغارد یکی از دیدنی های بسیار مهم است میزبان خیل عظیم گردشگران این کشور است.

صومعه گغارد

با آسمان پرستاره پرشیا به معرفی این بنای تاریخی خواهیم پرداخت. در تور ایروان و در این شهر زیبا با طی مسافتی 35 کیلومتری می توان به دیدین صومعه گغارد رفت. این صومعه خوش ساخت که در استان کوتایک ارمنستان واقع شده است در حقیقت قسمتی از کوه مجاور آن است که از دل سنگ ها تراشیده شده است.


لذا این امر بر جذابیت ها آن اضافه کرده است. عبادتگاه اصلی صومعه گغارد را در سال 1215 میلادی ساخته اند. این مجموعه در میان لیست میراث جهانی سازمان یونسکو نیز به ثبت رسیده است. نام این مکان به معنی سرنیزه ترجمه گردیده است.


از مکان ها و جاذبه های نزدیک به صومعه گغارد می توان به معبد گارنی در فاصله 9 کیلومتری آن اشاره کرد. صومعه گغارد که از معدود کلیساهای تراشیده شده در دل کوه است که از روی اتفاق بسیار نادر و کمیاب هستند، از سنگ گرانیت سخت کنده کاری و تراشیده شده است.


صومعه گغارد در قرن چهارم میلادی در داخل یک غار و در کنار چشمه مقدس توسط گریگور روشنگر بنیان نهاده شده است. صومعه گغارد به عنوان یک سازه تاریخی دارای قدمتی نزدی; به قرن هفتم میلادی است و در آن زمان با نام آیری وانک (غار و صومعه) خوانده می شده است.


قسمتی از صومعه گغارد در زمان حمله اعراب سوزانده شده است. اگر در اطراف صومعه دقت شود سلول های غار مانندی در سمت چپ کلیسا و بر روی تپه قابل مشاهده است که ب عنوان اتاقک های رهبانی توسط راهبان ساخته شده است.

صومعه گغارد از دوبخش تاریخی مختلف ساخته شده است که یکی کلیسای برونی و یکی کلیسای دورنی است، تشکیل یافته است.آسمان پرستاره پرشیا مجری تور ارمنستان. چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته