آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

مرکز هنری کافسجیان


مرکز هنری کافسجیان

مرکز هنری کافسجیان  از مراکز هنری و موزه های دیدنی در شهر ایروان پایتخت کشور ارمنستان است. این مکان علاوه بر این که به عنوان یکی از مقاصد اصلی حضور گردشگران در این شهر مطرح است،در میان مردم محلی نیز از محبوبیت بالایی برخودار است. آسمان پرستاره پرشیا به بررسی این موضوع خواهد پرداخت.

هنری کافسجیان6
مرکز هنری Cafesjian به آوردن بهترین هنرهای معاصر در ارمنستان و ارائه بهترین فرهنگ ارمنی به جهان اختصاص یافته است. این مرکز با الهام از چشم انداز بنیانگذار خود ، جرارد ال. کافسجیان ، نمایشگاه های متنوعی از جمله انتخاب آثار مهم از مجموعه هنرهای معاصر جرارد ال. کافسجیان را ارائه می دهد.

مرکز هنری کافسجیان

 CCA با برپایی جشن افتتاحیه خود در نوامبر 2009 ، همچنان آثار منحصر به فرد هنر مدرن و معاصر را به نمایش می گذارد و برنامه متنوعی از سخنرانی ها ، فیلم ها ، کنسرت ها و اقدامات آموزشی متعدد را برای بزرگسالان و کودکان ارائه می دهد. از زمان افتتاح سالانه بیش از یک میلیون نفر سالانه از این مرکز بازدید کرده اند.

هنری کافسجیان3

از اهدافی که ساخت و ایجاد مرکز هنری کافسجیان دنبال می کرده است می توان به فرآهم کردن بستری برای نمایش هنر معاصر و فرهنگ جذاب ارمنستان اشاره کرد. این موضوع با ایجاد زیر ساخت های لازم در طی سال ها فعالیت به وقوع پیوست.

هنری کافسجیان4

اولین بار موضوع ساخت مرکز هنری کافسجیان توسط یکی از معماران بزرگ دوره شوروری سابق به نام الکساندر تامانیان مطرح شد اما به دلایل مختلفی در بازه های گوناگون زمانی به مرحله اجرا و عمل نرسید.
اما بعد از سال ها وقفه و تلاش سرانجام در سال 2009 میلادی به مرحله افتتاح رسید و امروزه به عنوان یکی از نقاط مورد توجه و استقبال از منظر و دیدگاه گردشگران در تور ایروان مطرح می باشد.

هنری کافسجیان5

این طرح که به عنوان بخشی از طرح مدرن سازی ایروان توط الکساندر تامانیان مطرح بود تا سال های اخر دهه 970 میلادی به دست فراموشی سپرده شده بود تا این که توسط معمار ارشد ارمنستانی به نام جیم توروسیان مجدد احیا گردید.

هنری کافسجیان12

فرآیند ساخت پروژه جیم توروسیان از دهه 1980 شروع شد اما در 1988 به دلیل وقوع زلزله و همین طور چند سال بعد به دلیل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی متوقف می گردد. این تلاش ها در سال 2002 توسط جرارد گافسجیان ادامه پیدا می کند و بعد از 9 سال تلاش مستمر به افتتاح  مرکز هنری کاسفجیان منجر می شود.

هنری کافسجیان7

این نکان با دو فضای بیرونی و 5 سالن محل نمایش های هنری معاصر و مدرن که با نام آبشار نیز شناخته می شود، می باشد. چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

هنری کافسجیان8

رزرو بلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته