آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

مسجد آبی ارمنستان


مسجد آبی ارمنستان

مسجد آبی ارمنستان یا مسجد کبود یکی از مسجد قدیمی شهر ایروان است که حتی به مسجد پارسی نیز مشهور است.بررسی تاریخچه این بنا علت چنین نام گذری را مشخص خواهد نمود.آسمان پرستاره پرشیا به معرفی یکی از دیدنی های تور ارمنستان رفته تا شما را بیش از پیش با آن چه در این مقصد گردشگری خواهید یافت آشنا نماید.

آبی ارمنستان3 

با جسجو در اطلاعات تاریخی مربوط به مسجد آبی ارمنستان مشخص می شود که این سازه را در دوره حکومت حسین علی خان از فرمانروایان محلی دوره نادرشاه در شهر ایروان ساخته اند. پروژه ساخت این ساختمان درسال 1760 آغاز می گردد و تا سال های 1764 یا 1768 به طول می انجاد.

مسجد آبی ارمنستان

مسجد آبی ارمنستان از بخش های مختلفی تشکیل شده است. اما نکته مهمی که حتی در نام آن که به مسجد آب ارمنستان معروف است، مشهود می گردد، رنگ آبی است که در کاشی کاری های و نیز در ورودی آن به کار رفته است.

آبی ارمنستان5

سازه مسجد آبی ارمنستان مساحتی در حدود 21300 متر مربع را در ختیار دارد. از بخش های محتلف مسجد آبی ارمنستان می توان به مدرسه علمیه، صحن اصلی مسقف، محوطه محصور بیرونی اشاره داشت.همان طور که اشاره شد این مسجد در زمان حکومت ایرانیان بر ارمنستان ساخته شده است و گفته شده حاکم وقت یعنی حسین علی خان آن را به عنوان مسجد جامع مورد استفاده قرار می داده است.

آبی ارمنستان4

مسجد آبی ارمنستان یا مسجد کبود تنها مسجد باقی مانده در کشور ارمنستان است که در تور ایروان می توان از آن بازدید نمود. شیوه ساخت و معماری این بنا از سادگی خاصی پیروی می کند.در بخش داخلی ومعماری داخلی آن هیچ گونه کاشی کاری یا خطاطی اسلامی رایج در بسیاری از مساجد معروف دیده نمی شود.در کل سادگی این سبک ساخت و ساز این بنا ازدیدگاه های مختلف معماری قابل مشاهده است.

چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته