آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

هایراوانک ارمنستان

هایراوانک ارمنستان

هایراوانک ارمنستان

بازدید از صومعه هایراوانک ارمنستان می تواند یک انتخاب خوب برای تماشای آثار تاریخی از یک سو و حضور  در کنار دریاچه زیبای اطراف آن باشد.منظره ای خیره کننده که از ترکیب یک سازه معماری تاریخی و چشم اندازهای طبیعی حاصل شده است.

هایراوانک ارمنستان 

آسمان پرستاره پرشیا این بار شما را به تماشای این صومعه ارمنی خواهد برد.هایراوانک ارمنستان در حقیقت یک صومعه حواری ارمنی است که در کنار یک دریاچه زیبا و مشهور جای گرفته است.برای بازدید از این اثر تاریخی باید به استان گغارکونیک در کشور ارمنستان سفر کرد و به کنار دریاچه سوان و ساحل آن  رفت.


البته  خود این دریاچه یکی از جاذبه های گردشگری در تور ارمنستان است.در مورد زمان و تاریخ دقیق ساخت این بنا که با عنوان هایراوانک ارمنستان شناخته می شود،باید گفت که بازه زمانی ساخت و ساز آن را به صورت تخمینی بین قرن های نهم الی دوازدهم پس از میلاد اعلام کرده اند.


در سبک شناسی معماری این سازه آن چیزی که و خود را نمایان می سازد،سبک ارمنی است که زیبایی خاصی به آن بخشیده است.در اطراف این صومعه تعدادی سنگ قبر های یک گورستان و نیز تعدادی چیلپاسنگ وجود دارد.


این ساختمان دارای سه سازه اصلی است که آن را تشکیل داده اند. این سه سازه شامل کلیسای بزرگ، کلیسای کوچک و پیش تالار ورودی کلیسا می باشد.این طور گفته شده است که کلیسای بزرگ در قرن نهم، کلیسای کوچک در قرن دهم و پیش تالار ورودی کلیسا در قرن دوازدهم ساخته شده اند.


در بخش شمال غربی هایراوانک ارمنستان یک محوطه مربوط به دوره تاریخی مفرع وجود دارد که یافت های باستان شناسی جالبی در آن اتفاق افتاده است. منظره زیبایی که از وجود کلیسا در کنار دریاچه زیبای سوان شکل گرفته، هر بیننده ای را حیرت زده می کند.

چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته