آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

کلیسای جامع اچمیادزین

کلیسای جامع اچمیادزین

کلیسای جامع اچمیادزین

یکی از مراکز دیدنی و جاذبه های فوق العاده زیبا که تاریخ از دل آن می جوشد و همواره از استقبال مناسبی از سوی مسافران و گردشگران روبرو شده است، کلیسای جامع اچمیادزین در تور ارمنستان است. آسمان پرستاره پرشیا شما را با این بنای با قدمت آشنا خواهد نمود.

اگر بازدید از کلیسای جامع را در برنامه دارید باید به بخش جنوب غربی کشور ارمنستان و به شهر واغارشاپات این کشور سفر کنید. جایی که تا سال 1945 میلادی به نام ولاش آباد معروف بوده است. البته تماشای این معماری با قدمت ارزش سفری طولانی را خواهد داشت.

کلیسای جامع اچمیادزین

اما نام کلیسای جامع اچمیادزین به چه معنا و مفهومی ترجمه می شود؟ گفته شده که این نام به معنای تنها نسل فرود آمده ترجمه گردیده است که منظور از آن عیسی مسیح می باشد. این بنای بسیار مجلل در سال 2000 میلادی در لیست وفهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده است که دلالت بر اهمیت آن دارد.

البته کلیسای جامع اچمیادزین یکی از کلیساهای جامع حواری ارمنی است که ساختمان اصلی آن را در سال 303 میلادی به اتمام رسانده اند. این کلیسا را نخستین کلیسای جامع تاریخ مسیحیت نیز دانسته اند که سبب شده بر اهمیت آن افزوده شود.

 زمانی که این منطقه بخشی از ایران قدیم بوده است آن را به عنوان اوچ کلیسا نیز خطاب می کرده اند که به معنای سه کلیسا در زبان ترکی است. گفته شده است که بنای اولیه کلیسا از جنس چوب بوده است ودر صد سال بعد از سنگ در ساخت آن استفاده گردیده است.

همچنین افسانه ای در خصوص ساخت کلیسای جامع اچمیادزین وجود دارد که بیان می کند سنت گرگوری در خواب، محل ساخت این کلیسا را با راهنمایی حضرت مسیح پیدا می نماید.چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته